poniedziałek, 30 czerwca 2008
:/

Przepraszam, żeprzez tyle czasu nie odwiedzałam bloga ale po pierwsze nie miałam czasu, po drugie nie miałam pomysłu na notkę, po trzecie nie chce mi sie już grać w simsy... Jednak wiedzcie że odwiedzać bloga zawsze będe i tak amo odpowiadać na wasze pytania związane z grą. Może uda mi się napisać jakąś notkę w najbliźszym czasie. Wiecie... Są wakacje ;p

Pozdro...!

21:11, mysia59
Link Komentarze (5) »
środa, 30 stycznia 2008
Program

Teraz możesz robić własne ściany, podłogi i pokrycia terenu. Wystarczy, że ściągniesz program Majster Plus. To strona do ściągnięcia: http://thesims2.ea.com/getcoolstuff/homecrafter.php

Nie mam zbytnio czasu na robienie instrukcji. Proponowałabym abyście wykorzystali instrukcję z tego bloga http://ulala1998.blog.onet.pl/2,ID193575833,index.html ja z tego korzystałam. :) 

Avek bloga na zachętnę odwiedzania:  

~Na tyle.

         ~Pozdrawiam

                    ~Narqa!

Obrazy do namalowania dla Simów

Znudziły wam się obrazy które malują Simy? Nie ma sprawy...! W tej notce dam wam parę przezemnie zrobionych przykładowych obrazów. Należy je wkleić dokumenty/ea games/the sims 2/paintings.

       

poniedziałek, 28 stycznia 2008
Dodatek: The Sims 2 Na Studiach

The Sims 2: Na Studiach - pierwszy z oficjalnych dodatków do gry The Sims 2. Dodatek wprowadza nowy okres w życiu - czas studiów, dzięki czemu nasze Simy żyją dłużej (wprowadzono nową grupę wiekową), a gra staje się coraz bardziej realistyczna. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku Sim wyjeżdża do miejscowego uniwersytetu, by tam pogłębiać swoją wiedzę na kierunku, który go interesuje (przeważnie jest on związany z ambicjami życiowymi). Od tego zależy wykonywany przez niego w przyszłości zawód. Na studiach Sim uczy się, bawi się na hucznych imprezach, poznaje nowe osoby itp. Jeśli pójdzie do odpowiedniej uczelni, ma też szansę wstąpić do tajnego, nielegalnego stowarzyszenia lub bractwa studenckiego. Podczas studiów istnieje możliwość mieszkania w akademiku, a także nietypowe zdobywanie dobrych ocen (na przykład przez bliższe kontakty z profesorem). Oprócz tego, dodatek tradycyjnie wprowadza nowe elementy wyposażenia domu, ubrania itp.

Zombie

Każdy z dodatków do The Sims 2 wprowadza nowego "sim-potwora" (w wersji podstawowej był to kosmita). W pierwszym dodatku jest to Zombie. Jeżeli jeden z naszych simów ukończył karierę paranormalną i wszedł w posiadanie Wskrzeszeniomatu, może wskrzesić jednego z simów, których nagrobki znajdują się na danej parceli.

Kierunki

Każdy kierunek studiów (jest ich 11)otwiera ścieżki do trzech wybranych karier. Po ukończeniu danego wydziału, sim dostaje dyplom i wraca do otoczenia. Wtedy można wybrać karierę do jakiej prowadzi dany kierunek (czyli zacząć ją od wyższego poziomu) lub wybrać zupełnie inny zawód (czyli zacząć od poziomu pierwszego). Wydziały i kariery do jakich prowadzą:

Matematyka -> Nauka Przestępczość Przyroda | N.Polityczne-> Show-Biznes Wojsko Polityka | Literatura -> Show-Biznes Obibok Przestępczość | Fizyka -> K.paranormalna Nauka Medycyna | Historia -> Wojsko Polityka Artysta | Psychologia -> K.paranormalna Stróż-Prawa Biznes | Aktorstwo -> Show-Biznes Sport Polityka | Sztuka -> Gastronomia Obibok Artysta | Filozofia -> K.paranormalna Gastronomia Obibok | Biologia -> Medycyna Stróż-Prawa Przyroda | Ekonomia -> Show-Biznes Biznes Polityka |

Okładka:

Źródło: Wikipedia

Sonda: http://www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=534857&uid=320030

Nowy dodatek do The Sims 2

Obrazek: The Sims 2: Kuchnia i łazienka

Siódme rozszerzenie, Czas wolny, jeszcze nie zdążyło trafić do sklepów, a już poinformowano o kolejnym, które jest w przygotowaniu.

Nowy dodatek nosić będzie tytuł: The Sims 2: Kuchnia i łazienka. Wystrój Wnętrz Akcesoria. Jak sugeruje sama nazwa, bedziemy mogli dzięki niemu zadbać o kluczowe pomieszczenia w domu każdego Sima. Zarówno sprzęty kuchenne, jak i łazienkową armaturę będzie można wybrać w formie romantycznej (staromodna lampa na nóżkach, nastrojowe obrazy, kuty, żelazny piecyk w kuchni etc.) lub nowoczesnej (kabiny prysznicowe, eleganckie lustra, lśniący sprzęt gospodarstwa domowego, granitowe blaty etc.).

Dodatek będziemy mogli zakupić już w kwietniu (nie wiem dokładnie którego dnia) Raczej go nie kupie... :( A teraz...

Okładka:

Źródło: http://gry.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/zapowiedziano-nowy-dodatek-do-gry-the-sims-2,1048054

Sonda: http://www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=534852&uid=320030

niedziela, 27 stycznia 2008
Sposoby zabicia Sima

Masz już dość swojego Sima? Dzięki tym informacjom dowiesz się jak skutecznie i szybko się go pozbyć.

1.Basen

Bardzo łatwy sposób na zlikwidowanie sima to sposób z basenem, ale raczej da się nim likwidować osoby z własnej simrodzinki, a nie sąsiadów. Musisz zbudować basen następnie wstaw trampolinę (bez schodków) każ Simowi wskoczyć do basenu i po sprawie po kilku godzinach sim umrze da o tym znak, że koło basenu pojawi się urna lub nagrobek, który można sprzedać za 5$.

2.Ognisko

Ognisko to jeden z najłatwiejszych sposobów, ale tym sposobem możesz zlikwidować naraz nawet 10 Simów. Musisz mieć kominek do pokoju, w którym będziesz miał ognisko sprowadź wszystkich Simów, których chcesz upiec. Następnie skasuj wszystkie drzwi do tego pokoju. Potem umieść jak najwięcej mebli obok kominka np. stołów i krzeseł oczywiście jak najtańszych, bo szkoda kasy :) . Potem dla jednego sima każ rozpalić ogień w kominku. Po jakimś czasie się zapali pierwszy przedmiot później drugi, a potem zapalą się Simy.

3.Żarówka

Kup lampę i zostaw ją zapaloną na jakiś czas. Gdy żarówka się przepali każ dla Sima wykąpać się, a następnie każ mu zmienić żarówkę. (UWAGA!!! Ofiara musi stać w kałuży)

4.Głodówka

Głodówka to sposób, który umie wykonać każdy. Postaw 3 ściany tak jak byś chciał utworzyć kwadrat tylko, że z jednej strony otwarty. Potem wejdź tam ofiarą i ją... Zamuruj. Jeśli chcesz zlikwidować sąsiada to wejdź do otwartego kwadratu :) swoim Simem i zawołaj sąsiada. Gdy ofiara przyjdzie to wyjdź swoim Simem i zamuruj sąsiada.

5.Fajerwerki [Uwaga potrzebny dodatek House Party]

Jeden z najpopularniejszych sposobów na zlikwidowanie sima. Kup zestaw fajerwerek i postaw go w domu. Następnie odpal rakietę i... czekaj, aż cały dom stanie w płomieniach. Sim zacznie się palić i po krótkim czasie zniknie...

6.Bez opieki

Wyłącz opcje "wolnej woli" i przestań zajmować się tym Simem. Po kilku dniach sim zniknie.

22:18, mysia59 , Inne
Link Komentarze (2) »
Co zrobić aby nasz Sims mył okna?

Instrukcja:

http://www.simowie.info/?page=poradniki/mycieokien

Jak zrobić dom w powietrzu?

Każdy kto umie zrobić most na pewno umie też zrobić dom w powietrzu (instrukcja jak zrobić most jest na tym blogu) ale każdy początkujący gracz w The Sims 2 na pewno woli pracować z instrukcją...

1. Budujemy fundamenty, na nich stawiamy jakieś meble np. stoły.

2. Usuwamy fundamenty.

3. Usuwamy w moim przypadku stoły i zostaje nam sama podłoga.

4. Wchodzimy w okienko kodów CTRL+SHIFT+C lub B i wpisujemy kod moveObjects on. Teraz dostawiamy schody do naszej latającej podłogi, a następnie ściany.

Teraz dostawiamy drzwi, okna i tą całą resztę xD.

Powodzenia...!

Kopiowaniu !STOP!

Przyznaję się, że poradniki które dotychczas były na moim blogu były kopiowane z innych blogów o The Sims 2. :( Podpisywałam je tylko dlatego żeby wiedzieć czy ktoś coś kopiuje z mojego bloga... Przepraszam i obiecuję że teraz wszyyyystkie poradniki będę robiła sama. :) Tylko niech te osoby które robiły te poradniki niech się nieobrażają ale szkoda mi teraz tego wszystkiego usuwać...

W następnej notce poradnik: Jak zrobić dom w powietrzu?

Pozdrawiam...

20:31, mysia59 , Blog
Link Komentarze (2) »
Choroby Simów
19:06, mysia59 , Inne
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3


Maskotka bloga:Adoptowałam lwa o imieniu Ziom.


Dodatki na bloga

To jest moja maskotka bloga, którą adoptowałam. Ziom będzie opiekował się mym bloczkiem i pilnował aby było dużo komentarzy.Custom Myspace Clock

Toplisty:

Sims Top - 100

The Sims Toplisty